André Chemin Brut Cuvée Sélectionnée Magnum (1,5l) v dárkové krabičce

Toto šampaňské vzniklo spojením 80% Pinot Noir a 20% Chardonnay. Dlouhé zrání (6 až 7 let) ve sklepě mu dodalo pocit síly a elegance. 


  • Na skladě
1 590 Kč
Kategorie: Andre Chemin
Velikost lahve: 1,5l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
 

Hrozny

Toto šampaňské vzniklo spojením 80% Pinot Noir a 20% Chardonnay. Dlouhé zrání ve sklepě mu dodalo pocit síly a elegance. 

Dosáž: 6,5 g/l

 

Zrání

Šampaňské zraje 6 až 7 let na kalech a dalších 6 měsíců po odležení ve sklepě, aby se plně rozvinulo jeho aroma.

 

Chuť

Toto šampaňské láká svou sofistikovanou vůní plástvového medu, verbeny, alpských jahod v kombinaci s jemnou kořeněností. Chuť je bohatá a zakulacená s tóny červených bobulí a letních květin. Víno nabízí krásný balanc a harmonii chutí.

 

Párování k jídlu

Brut Cuvée Sélectionnée je perfektní jako aperitiv nebo v kombinaci s bílými rybami (například mořský vlk v soli, pečená filet z halibuta) či měkkými sýry jako je Chaource či Brie.

Ideální teplota podávání je 7 až 12 °C.

 

Ocenění

Zlatá medaile DWWA 2020

Video


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

andrechemin_logo ac-logo-new

Champagne André Chemin je rodinné vinařství založené v roce 1948 a sídlící v malé vesničce jménem Sacy, v oblasti Petite Montagne de Reims. Jejich roční produkce dosahuje 55.000 lahví šampaňského, převážně z Pinot Noir s malým dotekem Chardonnay. Eva (rodilá Pražačka) a Sebastian jsou třetí generací vyrábějící s láskou šampaňské pod jménem André Chemin (dědeček Sebastiana), na vinicích certifikovaných HVE (Haute Valeur Environnementale) a Viticulture Durable, čímž dokazují jejich angažovanost v ochraně naší planety.