CHEVAL DES ANDES 2013 (0,75l)

Víno Chevaldes Andesje výsledek jedinečného spojení francouzského savoir-faireze Saint-Émilion vinařství Château Cheval Blanc a argentinského vysokohorského terroiru Terrazasde los Andes–Las Compuertas v Lujánde Cuyo. Skrze kupáž hroznů odrůd Malbec, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlota Petit Verdot, jejichž výběr a poměr je u každého ročníku různý, vzniká unikátní „Grand Cruz And“. 


  • Skladem
1 885 Kč
Kategorie: Víno
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Argentina
Barva: Červené
 

Víno Chevaldes Andesje výsledek jedinečného spojení francouzského savoir-faireze Saint-Émilion vinařství Château Cheval Blanc a argentinského vysokohorského terroiru Terrazasde los Andes–Las Compuertas v Lujánde Cuyo. Skrze kupáž hroznů odrůd Malbec, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlota Petit Verdot, jejichž výběr a poměr je u každého ročníku různý, vzniká unikátní „Grand Cruz And“. Sklizeň roku 2013 byla jedna z nejvýznamnějších co do kvality i kvantity za poslední dekády. Počet horkých dnů, kdy teploty stoupaly až nad 30°C, byl nad historickým průměrem. Jediné potenciální riziko, se kterým se tak vinaři museli potýkat, bylo přezrání hroznů, které by mohlo ohrozit vyváženost a svěžest, typickou pro vína Chevaldes Andes. Bylo tedy klíčové vybrat správné datum sklizně, což se také podařilo. Navíc noci během sklizně byly velmi chladné, což přispělo k tomu, že si hrozny zachovaly svou přirozenou kyselost. Vzniklo tak nádherné víno s plným tělem, jemnými taniny a dlouhým závěrem. Kupáž tvoří 3 odrůdy: 67% Malbec, 25% Cabernet Sauvignon, 8% Petit Verdot. Pro ročník 2013 byl použit lehce vyšší podíl nových dubových sudů a také 500 litrové barely, podobné jako ty, používané v Château Cheval Blanc. Barva je tmavě červená s vínovými odlesky, aroma delikátní, svěží, s fialekami a pepřem se mísí s hřejivými tóny malin a černého ovoce, plné tělo, které se projevuje od samého počátku, doplňují v chuti velmi jemné taniny, které přecházejí ve svěží závěr. Dobře doprovodí telecí žebra s krustou ze švestek a sušeného ovoce, nebo křepelčí vejce s bramborami a slaninovými chipsy, či uzené kančí maso s řepovými gnocchia pyré ze sladkých brambor. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.